2019 yılı içerisinde Singapur’da tam olarak inşaat talebinin 32 milyar Singapur dolarına ulaşılabileceği öngörülüyor. (23,7 milyar ABD doları)

Singapur İnşaat ve Yapı Otoritesi tarafınca Singapur’da 2019 yılı içerisinde yapı sektöründe tam olarak talep 27 milyar dolarıyla 32 milyar SGD arasında bekleniyor. Geçtiğimiz yıl söz konusu olan sektörde ki toplam talep ise 30,5 milyar SGD olarak görülmüştü. Ticaret Bakanlığı’nın sitesinde yer alan açıklamalara göre, konuya dahil olan talebin yüzde 60’ı kamunun inşaat planlamalarından kaynaklı ve kamu talebinin bu yıl 16.5 milyar SGD ile 19.5 milyar SGD arasında gerçekleşmesi beklenmekte. Kamuda olan talep ise genel anlamda alt yapı projeleri ve endüstriyel yapıların boru hattı projeleri ile artacak gibi duruyor. Özel sektördeki talep ise sabit kalacak ve bu yıl 10,5 milyar SGD ile 12,5 milyar  SGD arasında olacak.

Talep sabit düzeyse artacak!

Kamu binaları ve inşaat mühendisliği projeleri bakımından çok fazla talep ile bir önceki yıla göre yapı ve inşaat sektörü talebinin beklenen tutarlarda gerçekleşmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yılın özel sektörü ve kamunun toplam inşaat sektörü talepleri ise 12,1 milyar SGD ve 18,4 milyar SGD olarak görülmüştü.

Ayrıca BCA tarafınca orta vadede inşaat ve yapı sektöründeki artışın sabit bir oranla büyümeye devam edeceği açıklandı. Talebin ise 2020 ve 2021 yılları içerisinde 27 milyar SGD ile 4 SGD arasında olacağı bekleniyor. Özel sektörün bina ve inşaat projeleri ile bu talebe 2020 ve 2023 arasında 16-20 milyar SGD arasında katkı olması bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz