Sekiz dönümlük mezarlık alanındaki yerlerin tükendiğini, sadece elli kişilik boş alan bulunduğunu ve anons ile mezarlık alan aradıklarını, “İlçemizin nüfusu 23 bin civarında. Sekiz

Sinop’ta Mezar Yeri Tükeniyor!
Sinop Gerze’de sadece elli kişilik kalan mezar yeri yüzünden belediye, anons ile satılık mezar aramaları başlattı.
Sekiz dönümlük mezarlık alanındaki yerlerin tükendiğini, sadece elli kişilik boş alan bulunduğunu ve anons ile mezarlık alan aradıklarını, “İlçemizin nüfusu 23 bin civarında. Sekiz dönümlük mezarlığımızda 50’ye yakın mezar yapabileceğimiz yer kaldı. Anons yoluyla vatandaşlarımıza ulaşarak uygun yeri olan, satmak isteyenlerin ivedilikle belediyemize başvurmalarını istedik.” sözleriyle belirtti. 
2009 yılında istimlak edilen sekiz dönümlük alanda bulunan mezarlıkta sadece elli kişilik yer kalması ve belediyede mezarlık için uygun bir alan bulunmaması sebebiyle, belediye arazi satın almak zorunda kalıyor. Bunun için ise anons yolu ile ilçedeki vatandaşlardan uygun yeri olanların satması talep ediliyor. Ayrıca belediye başkanının da belirttiği gibi, ilçenin nüfusunun büyük bir kısmını da yaşlılar oluşturuyor. Bu yüzden sınıra gelen mezarlık alanı, vatandaşlar için mağduriyet oluşturabilecek durumlara yol açabilir. 
Gerze Belediyesi’nin yaptığı anons sonrası, müracaatta bulunan birkaç vatandaş oldu. Henüz anonslara devam edilmiyor, hâlihazırda olan görüşmelerin sonlanması bekleniyor. Başvuran kişilerin yerleri, mezarlık alanı için elverişli ve yeterli büyüklükte ise Gerze’deki bu sorunun en azından bir süreliğine çözülmesi bekleniyor. Müracaatlar ile ilgili olarak Belediye Başkanı Belovacıklı’nın sözleri şu şekilde; “Yaptığımız anons sonrası uygun yeri olan 7 vatandaşımız belediyemize başvurdu. Onlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Şimdilik tekrar anons yaptırmayacağız. Başvuran kişilerle görüşmelerin tamamlanmasını bekleyeceğiz.”

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.