Site adı nasıl değiştirilir? Kat malikleri toplantısıyla alınan karar neticesinde site adının değiştirilmesi mümkün müdür? Kat maliklerin de site adını değiştirmek için oy çokluğu mu yoksa oy birliği mi önemlidir? Peki site adı nasıl değiştirilir? Gerekenler nedir?

Site adı nasıl değiştirilir?

Konut sitelerinde yer alan birden konut blokları, spor alanları gibi oyun alanları ve birçok ortam alan bulunmaktadır. Konu sitelerinin toplantılarında yer alan bazı site ile alakalı bilgiler bulunmaktadır. Kat malikleri toplantısı ile site adı değiştirme işleminde oy birliği mi yoksa oy sayısı mı önemlidir?

Site adını değiştirme işlemi

Site adı değiştirmek için, kat mülkiyeti kanununda yer alan 28. madde çerçevesinde, site isminin değiştirilmesi için kat sahiplerinin beşte dördünün oyu gerekmektedir. Bu bakımdan site isminin değiştirilmesi için oy oranının 5/4 olması en az gerekmektedir. Oy oranı olduktan sonra değişim mümkündür.

Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 28 İçeriği

Kat mülkiyeti Kanunu kapsamında 28. madde de bazı bilgiler yer almaktadır. Yönetim planı ve tarzını kullanmak ve gerekli ücretler ile birçok husus bu maddede yer alır. Yönetim planı ise tüm kat sahiplerini yakından ilgilendiren bir sözleşme görevi görür.

Yönetim planın da yer almayan durumlarda, gayrimenkul yönetiminde oluşacak anlaşmazlıklar bu kanuna ve hükümlere göre çözüme kavuşur. Yönetim planı ve bu plan üzerinde yapılacak değişikler için tüm kat sahiplerinin beşte dördünün onayı gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz