Site Yöneticisi Nasıl İstifa Eder?

Sitenin yönetilmesine ait kararları almak ve site aidatların düzenli toplanmasını sağlamak amacı ile sorumluluk site yöneticisine aittir. Site malikleri tarafından yapılan seçimle göreve gelen site yöneticisi tüm kat maliklerine karşı belirli bir sorumluluk üstlenir ve yöneticilik hakları kendisine geçer. Bu haklar arasında site yöneticisinin kendi isteği ile görevinden ayrılması yani istifa etme hakkı da bulunmaktadır. Peki, site yöneticisi nasıl istifa eder?

İstifa Dilekçesi Yazmanız Yeterli

Site yönetimi görevinden istifa etmek istiyorsanız bunun için site yönetimi istifa dilekçesi yazarak kat malikleri kurulu divan heyetine ya da başkanına imzalatmanız ve bu kararınızı siteye ilan etmeniz yeterli oluyor. Dilekçeniz ile beraber işletme defteri, yöneticilik defteri ve tüm gelir gider harcamalarını gösteren belgelerin de eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekir.

Site Yönetiminden İstifa Dilekçesi Örneği

Sayı :

Konu :

Tarih :

YÖNETİCİLİĞİN Unvanı :

Adresi :

YÖNETİCİNİN

Adı, soyadı :

T.C. kimlik no :

İstifa nedeni :

Tarih :

Sayın ……….. / Sitesi / Apartmanı/ Bloğu Kat Malikleri Kurulu’na ………………………………………………………… nedenden / nedenlerinden dolayı …/…/…. Tarihindeki Kat Malikleri Kurulu’nda devir aldığım yöneticilik görevimden istifa ediyorum. Görev yaptığım dönem içindeki gelir ve gider rakamları ile yöneticiliğe ait diğer evraklar ile , Yöneticilik Defteri ve İşletme Defteri Sayın Kurulunuza sunulmaktadır / sunulacaktır. …/…/…. .

Saygılarımla

YÖNETİCİ

Adı, soyadı, imzası, kaşe ………………….

KAT MALİKLERİ KURULU DİVAN HEYETİ / BAŞKANI

Adı, soyadı, imzası, ……………….

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz