Sayı olarak birden çok konutun yer aldığı toplu konut alanlarına site adı veriliyor ve bu alanlar için bir yönetimin olması mecbur kılınıyor. Sıradan bir yönetim sistemi olmadığını

Site Yönetiminin Sorumlulukları Nelerdir?
Sayı olarak birden çok konutun yer aldığı toplu konut alanlarına site adı veriliyor ve bu alanlar için bir yönetimin olması mecbur kılınıyor. Sıradan bir yönetim sistemi olmadığını belirtmek gerekiyor ve basit bir apartman yönetiminden çok daha fazla kuralın olduğunu da eklemek gerekiyor. Site yönetiminde neler yapılması gerekiyor, ya da site yönetimi ne gibi çalışmalarda bulunabilir sorusunun cevabını dilerseniz birlikte görelim…
* Site içi alınan ortak kararların uygulanması konusunda site yönetimi hareket geçer ve en kısa sürede sunulan projeyi uygulamaya geçirmek adına gerekli masrafları çıkartır, daha sonra ise bu masrafların toplanması ve gerekli görüşmelerde site yönetimi rol alır. 
* Site güvenliği, site koruması, site bakımı ve daha fazlası için yine apartman yönetimi görev alır ve bunu sağlayacak profesyonel kişiler ile gerekli görüşmeleri de yönetim yapmak zorundadır. Apartmana göre daha fazla binaya hitap edildiği için site yönetiminin sorumluluğu da çok daha fazladır. 
* Gayrimenkulun sigorta işlemleri ve bunun için gerekli belgeler yine site yönetimi tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. 
* Site içi hizmetlerde düzenli olarak toplanması gereken aidat ve bakım hizmetleri için genel toplantıyı yapmakta site yönetiminin görevlerinden bir tanesidir. Bu toplantılar alınacak tüm kararlar için site yönetimi harekete geçmek zorundadır ve herhangi bir aksama durumunda sorumlu olan ekip yine site yönetimi olacaktır. 
Apartman yönetimine göre çok daha fazla sorumluluğa sahip olan site yönetimi tek bir kişiden oluşabileceği gibi, büyük bir ekip ile de yönetilebilir. Site yönetimi için apartman sakinlerinin ortak karar vermesi ve bir toplantı ile gerekli ekibin seçilmesi gerekiyor. Az önce de belirttiğimiz gibi ortak karar doğrultusunda yönetim kalabalık bir gruptan da oluşabilir.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.