Sitede Apartman Yönetimi Kaç Yılda Bir Seçilir

Apartmanın var olan düzenini sağlamak ve daha iyi hale getirmek adına belli bir yönetim gurubu seçilir ve bu grup sayesinde gerekli olan düzen daha iyi bir şekilde sağlanıyor. Aidat toplama, temizlik işlemleri ve gerekli düzenlemelerin yapılması adına bu ekip gerekli çalışmaları yapıyor. Kat malikleri kurulunun toplanması için belli bir zaman dilimi belirleniyor ve bu süre zarfında toplanması gerekiyor. Bu yasada belirtilen süre nedir, kat malikleri ne zaman toplanmalıdır ve bu toplantılarda neler konuşuluyor? Dilerseniz bu soruların cevaplarına detaylı bir şekilde göz atalım.

Toplantı zamanı:
Apartman sakinleri ve yönetim kurulu ile birlikte yılın belli bir günü, yönetim kurulu toplantısı olarak belirlenir, eğer ki böyle bir zaman dilimi verilmemişse her yılın ilk ayı toplanmak yeterli olacaktır. 1 defadan az olmamak koşulu ile bu toplantıların yapılması mecburidir çünkü apartmanın düzeninin sağlanması ve gerekli aidatın toplanması bu kurulda görüşülmektedir. Acil durumlarda en az 15 gün önceden kat maliklerinin de imzası ile birlikte karar alınabilir ve toplantı yapılabilir. Bu kararın alınması için maliklerin imzasının olması gerekiyor ancak apartmanlarda genellikle bu kurallara uyulmuyor ve basit bir afiş ile toplantının yapılacağı duyuruluyor.

Toplantı İçin Çoğunluğun Toplaması Şartı Var

Toplantının yapılabilmesi için gerekli sayıya ulaşmak gerekiyor, yani çoğunluğun elde edilmesi şart. Eğer ki bu sayıya ulaşılamazsa ikinci bir toplantı talebinde bulunabiliyorsunuz ve bu kez tarihi belirlemekte özgür davranabilirsiniz. Gerekli çoğunluğun sağlanabilmesi için sözlü olarak iletişime geçmeniz çok daha mantıklı bir hareket olacaktır çünkü genellikle kat sakinlerinin bu aşamada en büyük bahanesi afişi görmedim şeklinde oluyor. Gerekli sayıya ulaşıldığı takdirde toplantı yapılabilir ve kararlar alınarak yine afiş ya da sözlü olarak maliklere duyuru yapılabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz