Son 5 Yılda İnşaatlarda Ölen İşçi Sayısı 754’ü Buldu

 

İş kazaları ne yazık ki tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat alanında da sürüyor. Alınmayan güvenlik önlemleri ve ihmal edilen unsurlar neticesinde ölüme varan sonuçlar ile karşılaşılıyor. Bu konu adına yayınlanan rapor, vahim tabloyu gözler önüne serdi. Açıklanan bilgilere göre son 5 yılda inşaatlarda 754 işçi hayatını kaybetti.

 

1940 Kişi Sakat Kaldı

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Genel Koordinatörü Veli Ağbaba, yaptığı açıklamalar ile inşaatlarda ölen işçi sayısının yanı sıra sakat kalan çalışanların sayısını da gözler önüne serdi. Buna göre son 5 yılda tam bin 940 işçi, ne yazık ki inşaatlarda yaşanan kazalar sonucu sakat kaldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ağbaba, Türkiye’nin inşaat işçi ölümlerinde Avrupa’da 3. sırada olduğunu dile getirdi. Yayınlanan raporda ülke genelinde 2 milyon inşaat işçisi olduğu göze çarpıyor. Son 5 yıl içerisinde yaşanan işçi kazaları ise 35 bin olarak belirtiliyor. Bu oran, oldukça yüksek olduğu gibi ne yazık ki ölümlü sonuçların bulunması, tartışılabilecek düzeyde olarak nitelendiriliyor.

 

Çarpıcı Rapor Açıklandı

 

Paylaşılan bilgilere göre inşaat sektöründe her yıl 70 ile 90 bin kişi arasındaki inşaat işçisi, meslek hastalığına yakalanma tehlikesi atlatıyor. Ayrıca 2018 ağustos ayında en az 180 işçinin iş yerlerinde yaşamını yitirdiği ortaya çıktı. Bu konuda Avrupa bölgesinde başı çeken Türkiye, ne yazık ki acı sonuçların yaşanmasına tanıklık ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz