Son 5 Yılda Konut Fiyatının En Çok Arttığı İstanbul İlçeleri

İstanbul’da son beş yıl içinde konut fiyatlarının en çok ve en az arttığı ilçeler belirlendi. Gayrimenkul değerleme platformu REIDIN verileri ile hazırlanan listede fiyatların en çok ve en az artan İstanbul ilçeleri sıralanıyor.

Maltepe’de Yüzde 168 Artış

Maltepe, yüzde 168 oranında fiyat artışı ile İstanbul’un son beş yıl içinde en fazla değerlenen ilçesi oluyor. Ataşehir, Maltepe’yi yüzde 153 oranında artışı ile ikinci sırada takip ediyor. Listenin üçüncü sırasında yüzde 143’lük fiyat artışı ile Şile; dördüncü sırasında yüzde 138’lik fiyat artışı ile Silivri, beşinci sırasında yüzde 134’lük fiyat artışı ile Küçükçekmece, altıncı sırasında yüzde 132’lik fiyat artışı ile Büyükçekmece, yedinci sırasında yüzde 132’lik fiyat artışı ile Üsküdar, sekizinci sırasında yüzde 131’lik fiyat artışı ile Zeytinburnu, dokuzuncu sırasında yüzde 131’lik fiyat artışı ile Gaziosmanpaşa ve onuncu sırasında yüzde 128 oranında fiyat artışı ile Güngören yer aldı.

Beyoğlu’nda Yüzde 28 Artış

Son beş yıl içerisinde İstanbul’da konut fiyatlarının en az artış gösterdiği ilçe; yüzde 28 fiyat artışı ile Beyoğlu oldu. Beyoğlu’nu ikinci sırada yüzde 74 fiyat arşı ile Adalar takip etti. Listenin üçüncü sırasında yüzde 77 oranında artış ile Tuzla yer aldı. Listenin geri kalanı sırası ile yüzde 81 fiyat artışıyla Avcılar, yüzde 86 fiyat artışıyla Beykoz, yüzde 91 fiyat artışı ile Esenler, yüzde 91 fiyat artışı ile Sarıyer, yüzde 92 fiyat artışı ile Sancaktepe, yüzde 94 fiyat artışı ile Beylikdüzü ve yüzde 94 fiyat artışı ile Beşiktaş’tan oluşuyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz