Avrupa’da Gayrimenkul Sahibi Olan Türklere Oturum İzni!

 

Türkiye’de çeşitli sorunlar nedeni ile buradan ayrılmak isteyen vatandaşların sayısı gün geçtikçe artmakta olup, gerekçe ne olursa olsun başka ülkelerde yaşam sürmek isteyen kişiler için oturum izni konusu gündeme gelmektedir. Maddi imkanları iyi olan Türk vatandaşları, başka ülkelerde yaşam sürmek ve oturum almak için o ülkeden gayrimenkul sahibi olması yeterli olacaktır.

 

Türklere Altın Vize İmkanı!

 

Avrupa ülkelerinde yaşam sürmek isteyen Türk vatandaşları altın vize olarak isimlendirilen vize türü ile ülkeye giriş yapması ve o ülke de oturum alması mümkün olup, altın vize almak için ise gitmek istediğiniz Avrupa ülkelerinden gayrimenkul almanız gerekmektedir.

 

Vize Şartları Ülkeye Göre Değişiyor!

 

Avrupa ülkelerine oturum izni almak için, altın vize imkanı bulunsa da tabi ki her ülkenin de kendine has ekstra şartları da bulunmaktadır. Bu belirttiğimiz gibi hangi ülkeye gideceğinize bağlı olarak değişmektedir. Altın vize imkanında genel olarak ülkelerin istekleri maddi yeterlilik olup, mevcut olan maaşı dışında kişinin aylık 1200 Euro geliri olması ya da maaşı dışında 50 bin Euro nakit parası olması gerekmektedir.

 

Kalıcı Oturum Mümkün!

 

Bu şartlara uyum sağlayan ve gayrimenkul satın alan kişiler kalıcı oturum için yani vatandaşlık için de başvuruda bulunması mümkün olan bir durumdur. Altın vize için 250 bin veya 500 bin Euro gayrimenkul alınması ise zorunlu bir şarttır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz