Son Yılda Yaşadığımız Büyük Terör Hasarı

Ülkemizde son zamanlarda terör olayları artmakta ve bu anlamda fazlaca kayıp yaşanmaktadır. Yaşanan kayıpların yanı sıra, birçok insanda zarar görmüş ve büyük travmalar yaşamıştır. Buna bağlı olarak yetkililer gerekli önlemleri almakta ve bu alanda çalışmalar yapmaktadır. Yapılan çalışmalar kapsamında toplanılan verilere göre, son yıllarda ülkeye büyük hasarlar verilmiştir.

Terör Hasarı Herkesi Kayba Uğrattı

Terör, bir ülkenin en büyük düşmanı olmakta ve ülkeyi her açıdan zarara uğratmaktadır. Buna bağlı olarak vatandaşlarda zarar görmekte ve bu terör olaylarında etkilenmektedir. Pek çok insan çevresinde kayıp yaşamakta ve bu kayıpların etkisinden kurtulamamaktadır. Aynı zamanda ülkede de ekonomik ve sosyal açıdan zararları görülmektedir.

Terörün Kayıpları Ülke Ekonomisini de Etkiliyor

Terör hasarlarını belirlemek için yapılan çalışmalarda çok sayıda binanın ve iş yerinin zarara uğradığı görülmektedir. Buna bağlı olarak terörün kol gezdiği bölgelerin rehabilitasyonu, düzenlenmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. Bu sebeple yetkililer harekete geçmiştir. Yapılan çalışmalarda toplanan verilere göre 2.6 milyar TL’lik bir hasarın söz konusu olduğu gündeme gelmektedir. Bu hasarda ülkemiz için büyük bir kayıp olarak değerlendirilmektedir.

70 Bin Konut Zara Gördü

Yetkili kişiler tarafından paylaşılan bilgilere bağlı olarak, ülkemizde; 70 bin konut zarar görmüş ve ağır hasarlı hale gelmiştir. Bu anlamda büyük sorun yaşayan bölgeler adına kentsel dönüşüm projeleri geliştirilmektedir. Aynı zamanda yapılan çalışmalarda alt yapının da yenileneceği belirtilmiştir. Bu sebeple yeni bir düzen ve refahın sağlanacağı devlet büyükleri tarafından garanti edilmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz