Bahçeyi 4 kardeşe bölme

SorularKategori: TapuBahçeyi 4 kardeşe bölme
Mustafa sordu 4 ay önce

Babama ait 38, 170 dönüm arazi bulunmaktadır ve babam bunu 4 kardeşe bölmek istiyor. Arazi şu anda tapuda tarla olarak görünüyor ve bize söylenen arazi 20 dönümden aşağı bölünemiyor. Bir kaç sene önce toplulaştırma yapılmıştı. 15 yıllık kayısı bahçesi. Biz bu sorunu nasıl çözebiliriz. Şimdiden teşekkür ederim

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


  • Emre Çelik Personel cevapladı 4 ay önce

    Merhaba,20 dönümden aşağı bölünemiyorsa mutlak tarım arazisi olarak kayıtlarda işlidir. 15 yıllık kayısı bahçesi ise vasfının meyve bahçesi olarak değiştirilmesi gerekirdi. Bunun için ilçe tarıma giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Ayrıca bakınız : https://www.emlakdanismanlari.com/tarla-vasfindaki-araziler-bolunebilir-mi-tarlalarin-bolunebilirlik-durumu-1168-2182/12537