İmar Barışı Bodrum Kat

SorularKategori: Genel Sorularİmar Barışı Bodrum Kat
ufuk sordu 3 sene önce

Satın aldığım yazlığın tapusunda dublex mesken yazıyor. Dublex alanı 34X2=68 m2. balkonları kapatarak ve biraz uzatarak 20 m2 banyo yaptım. Şimdi af başvurusunda toplam alan 68 m2, bağımsız alan 20 m2 mi olacak yoksa, yeni alan da dahil edilip toplam alan 88 m2, bağımsız alan 20m2 mi denilecek.(1-2 katlı binalar seçeneği)

  1. sorum da şu: Bu binanın bir de bodrum katı var.Orası da ayrı bir ev şeklinde.Bu bodrum için de başvurursam nasıl bir yol izlemeliyim.(Bu ayrı bir başvuru mu olmalı yoksa üstteki başvuruyla birleştirip 3-7 katlı binalar seçeneği mi seçmeliyim; bodrum alanı da 34 m2. bu durumda,toplam alan 34X3=102 m2 ,bağımsız alan banyolar 20 m2 + tapuda olmayan bodrum 34 m2 = 54 m2 mi olmalı)

af sonucu tapum triplex mesken mi olur,dublex + 1 daire mi?
bu durumda da şu gündeme gelir mi; 2 bağımsız evin var denilip 2 aidat istenebilir mi?
Not:Şu an da kat mülkiyetindeyiz.
Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz