Konut kredisi erken kapama cezasini alabilme

SorularKategori: Genel SorularKonut kredisi erken kapama cezasini alabilme
Aervet sordu 5 sene önce

Merhabalar ben 2013 yılı Ağustos ayında garanti bankasından 0.81 den 150.000 tl 10 yıllığına konut kredisi aldim. Kredimin taksit ödemeleri her yıl %10 artisli olarak yaptik. Krediyi çektikten 4 ay sonra bankaya 95 bin lira toplu para verdim . Ve mevcut kredimin ödeme süresini 10 yıldan 4 yıl olarak duzenlettirdim Ama her yıl  %10 artış durumunu degistiremedik Olmaz aynen bu şekilde ödemeye devam edeceksin dediler. 4 yıl olarak yenilettigim Kredimi son 27 ay kalan taksitinide topluca götürüp kapattim. Ilk olarak 95 bin lira ara ödeme yaptığımda %2 ve son 27 ay kala Kredimin hepsini kapattığımda da %1 ceza aldılar bu durumuna ilgili olarak mahkemeden ücret iadesi alabilirmiyim

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz