Artık Her Önüne gelen Emlakçı Olamayacak

Emlak sektörünün kanayan yaraları arasında yer alan emlakçılık faaliyetlerini kapsayacak olan yasal düzenlemede sona gelindi. Deyim yerindeyse artık her önüne gelenin emlakçılık yapmasını engelleyecek olan yasal düzenleme ile beraber sektöre ihtiyaç duyduğu disiplin getirilecek. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan ilgili düzenlemenin 3-4 ay içerisinde hayata geçirileceği müjdesini verdi.

2018 Yılı Emlak Sektöründe Bir Milat Olacak

Bu sene emlak sektöründe rekor oranda satış beklediklerini belirten Taylan yapılan indirimler ve düzenlenen kampanyalar ile talebin artacağını dile getirdi. Bu dönemde emlakçıların çok daha kilit bir rol üstleneceğini belirten Taylan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile yapılan ortak çalıştay sonucunda yönetmelik hazırlandığı müjdesini verdi.

Emlakçıların Adı Değişecek

Bundan sonra en az lise mezunu olan kişiler emlakçılık yapabilecekler. Yeni yönetmelik hayata geçirildiği anda bundan sonra artık emlakçı tabiri de tarihe karışacak ve sorumlu emlak danışmanı ismi kullanılmaya başlanacak. Sektörde çalışmak isteyen kişiler eğitimli ve nitelikli olacak. Bu sayede sunulan hizmetin de kalitesi arttırılacak. Ayakçılık sistemi tamamen ortadan kaldırılacak. Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü üzerinden verilen yeterlilik belgesi ile emlak danışmanı olarak hizmet sunulacak. Kuralların dışına çıkan ya da kötü niyetli işlemler yapmaya teşebbüs eden kişiler yüklü miktarda para cezaları ile karşı karşıya kalacak.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz