Sorumluluk Kiracıda

Ev kiralamak isteyenlerin genel olarak akıllarına gelen ilk sorulardan bir tanesi de doğal ihtiyaçların karşılanması ile alakalı oluyor. Doğalgaz, elektrik ve su gibi olmazsa olmaz ev ihtiyaçlarının kiracılar üzerinde yarattığı çeşitli problemler aslında bundan önce çok daha fazla tartışılıyordu. Özellikle bu ihtiyaçların abonelik ücretleri hemen hemen her kiracının karşısına çıkan temel sorunlardan bir tanesi. Zira bu abonelikleri kiracılar üzerlerine alma işlemleri sırasında ödedikleri maliyet ile beraber sık sık şikâyetçi olmuşlardı. Kiracılar kiraladıkları evin su aboneliğini, elektrik aboneliğini veya doğalgaz aboneliğini üzerlerine almak zorunda değiller. Ancak gelecek zaman için bir problem çıkmaması açısından veya ödenmeyen faturaların ev sahibine yansımaması için abonelikleri almaları da gerekiyor.

Su Aboneliği Almak Mecburi Mi?

Doğalgaz, elektrik ve su aboneliklerinden sorumlu olmak kiracıların görev tanımları arasında yer alsa da zaman zaman bunu gerçekleştirmeyen kiracıların var olduğu da bir gerçek. Dolayısı ile bunu zorunlu olarak yansıtmak çok doğru olmayabilir. Kiracılar istemedikleri takdir de su aboneliklerini de üstlerine geçirmiyorlar.

Kiracı Tahliyesi Mümkün Değil

Nitekim Yargıtay 6. Hukuk Dairesi de verdiği emsal bir dava ile abonelik almayan kiracıların evlerinden tahliye edilmemesi yolunda bir karar vermiş durumda. Yani abonelik almamanız durumunda ev sahibinin sizi evden çıkarma gibi bir şansı hukuki olarak bulunmuyor. Ancak bu ihtiyaçlardan sağlıklı bir şekilde yararlanmak için abonelikleri üstüne almanız da elzem bir olgu olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz