Su Aboneliği İptali Nasıl Yapılır?

 

İşyeri ya da konut gibi taşınmaz malların tümünde su kullanımı için su aboneliği başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bu tip taşınmazlarda su aboneliği mevcut bulunmakta olup bu abonelik kullanıcı adına açılmaktadır. Yani taşınmazın kullanımını kim gerçekleştiriyorsa su aboneliği de onun üzerine olmalıdır. Bu nedenle kiracıların kullanımında olan taşınmazların üzerine açılan aboneliklerde kullanıcı olarak taşınmaz sahibi değil kiracı başvuruda bulunur.

Su Aboneliği Nasıl Açılır?

 

 

 

Sıfır taşınmazlarda aboneliğin açılması için direkt olarak başvuruda bulunması yeterlidir. Ancak ikinci el taşınmazlarda yeni abonelik açılabilmesi için eski aboneliğin iptali gerekir. İSKİ abone iptali için gerekli evraklar ile beraber abonenin şahsen başvuruda bulunması yeterlidir. Aboneliğinizi iptal ettireceğiniz İSKİ şubesine gitmeden önce su sayacınızda yazan metreküp değerini okuyarak not almanız gerekir. Yine yanınıza giderken kimlik belgeniz, eski bir su faturası örneğiniz ve mukavele numaranızı da yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

İnternetten İSKİ Abone İptali Nasıl Yapılır?

 

 

Ne yazık ki İSKİ abone iptali işlemleri internetten yapılmamaktadır. Su aboneliği iptali sadece İSKİ şubeleri üzerinden yapılabilmekte olup bunun için iptal talebinde bulunacak olan kişinin şahsen başvuruda bulunması ya da bu amaç için vekalet verdiği kişinin başvuruda bulunması gerekmektedir. Gerekli evraklar ile şahsen başvuruda bulunulması durumunda su aboneliği iptali gerçekleştirilmekte olup su teminat bedeli olan 147 lira iade edilmektedir. Sayaçta borç çıkarsa bu tutardan düşülmekte olup kalan para iadesi yapılır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz