Su Aboneliği Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Belediyeler tarafından sunulan su hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin su aboneliği başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak bu hizmetten artık yararlanmak istemeyen kişilerin ise su aboneliği kapatma başvurusunda bulunarak isimlerine tesis edilen aboneliği kapattırmaları gerekmektedir. Peki, su aboneliği nasıl kapatılır?

Su Aboneliği İptali Nasıl Yapılır?

Taşınmaz mallara tesis edilen su aboneliğini iptal ettirmek isteyen kişilerin istenilen belgeler temin edilerek su idaresine başvuruda bulunulması gerekiyor. Bu başvuru evrakları abone olunan su dağıtma şirketine göre değişkenlik gösterebiliyor.

İSKİ Abonelik İptali İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

  • Aboneliğin iptal edileceği su sayacını okuyun ve üzerine yer alan son sayaç numarasını bir kâğıda not edin.
  • Aboneliğin ait olduğu kişinin nüfus cüzdanı ve aboneliğe ait olan bir faturayı yanınıza alarak kurumun size en yakın şubesine başvuruda bulunun.
  • Yapılacak olan hesaplamada aboneliğe ait olan bir borç bulunup bulunmadığı kontrol edilmekte olup ardından ilk abonelik başvurusunda bulunurken alınan teminat tutarı üzerinden kalan bir alacağınız bulunursa bu alacak tarafınıza iade edilecektir.
  • İnternetten İSKİ abone iptali yapılmamakta olup aboneliğini kapattırmak isteyen kişilerin mutlaka kimlik belgeleri ile beraber şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bunun nedeni kapatma işlemi sonrasında para ödemesi yapılması ya da İSKİ tarafından para iadesi yapılması gibi durumların ortaya çıkma ihtimalinin bulunması ve ilgili evrakların internet üzerinden alınmasının mümkün olmamasıdır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz