Tarım ve Orman Bakanlığı tarafınca, iyi Tarım uygulamaları yönetmenliği çerçevesinde yapılan su ürünleri yetiştiriciliği için “iyi tarım desteği” verileceği öğrenildi. İyi tarım desteği neleri kapsıyor?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafınca, su ürünleri yetiştirenlere bir destek sağlanacak. Levrek, Çipura ve alabalık türleri için alınması beklenen destek ise en fazla 250 bin kilogram ile sınırlanmış durumda. Destek miktarı ise kilo başına 25 kuruş olacak. Resmi gazete ile yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de yayınlandı

Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulaması kapsamında bir destek ödemesi yapılması Tebliğ’i Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğ kapsamında iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi ve kaynaklarımızın korunması ile hayvan refahının sağlanması adına iyi tarım uygulamaları yapan kişileri desteklemek için usul ve esaslara göre bir destek sunuluyor.

Bu düzenleme kapsamında su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamalarını destekleme projesi, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ve il/ilçe müdürlükleriyle yetkilendirilen kuruluşlar tarafından sürdürülecek. Başvuru tarihleri açıklandı.

Son başvuru günü 8 Mart

İyi tarım desteği kapsamında su ürünleri yetiştiriciliğini desteklemek adına sunulan bu destek 1 Ocak-31 Aralık 2018’de düzenlenmiş olan İTU Sertifikası‘na sahip olan üreticiler ve balıkları işletmesine büyük ve değişik ağırlıkları temin eden yetiştiriciler başvurabiliyor.

Eğer destekten sizlerde faydalanmak isterseniz, çipura, levrek ve alabalık türleri için en fazla 250 bin kilogram sınırıyla başvurabilirsiniz. Destek talep formunu doldurup, 8 Mart’a kadar il/ilçe müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz