Şubat Ayında Mardin’de 558 Konut Satışı Gerçekleşti

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2017 Şubat ayında Türkiye genelinde 101 bin 468 konut satışı gerçekleşti. Mardin %0,5’lik payıyla toplamda 558 konut satışı gerçekleşen il oldu.

2017 Şubat ayındaki konut satışlarını Türkiye İstatistik Kurumu açıklamıştı. Listenin başını İstanbul %17,5 oranla çekiyorken, toplamda satılan konut sayısı ise 17 bin 783 idi. İstanbul’un en çok konut satılan ilçeleri; Esenyurt, Beylikdüzü, Pendik ve Kadıköy iken, Beykoz ve Beşiktaş ise en az konut satışı gerçekleştirilen ilçeler olarak sırada yerini alıyor.
İstanbul’un ardından %11,1 oran ile listede yerini alan Ankara’da ise, 11 bin 274 konut satışı gerçekleşti. Üçüncü sırada %6,2 oran ile bulunan İzmir’de de toplamda 6 bin 290 konut satıldı.

Mardin ise listenin daha gerilerinde olup, %0,5’lik orana sahip olurken, toplamda 558 konut satışı gerçekleştiren il oldu.

Tekirdağ listenin dokuzuncu sırasında yer alıyor olup, %2,5 oranla 2 bin 500 konut satışının gerçekleştirildiği il oldu.

Listenin sonlarında ise konut satış sayısının çok düşük olduğu iller yer alıyor. En düşük satış oranı toplamda 4 konut satışı gerçekleşmesiyle Hakkari’ye ait oluyor. Ardından 7 konut satışı ile yerini alan Ardahan ise, en az konut satışı yapılan iller arasında ikinci sırada yerini alıyor. Listede Ardahan’ı izleyen Şırnak’ta ise toplamda 27 konut satışı gerçekleşmiş bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz