Sultanbeyli ve Seyrantepe Hastaneleri İçin Sona Yaklaşıldı 

İstanbul’a büyük bir değer katacak olan Sultanbeyli Hastanesi ve Seyrantepe Hastanesi’nin inşaatları için İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu ve TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından ziyaret edildi. Bitim aşamasına yaklaşılan hastane inşaatları ikilinin başkanlık ettiği bir heyet tarafından ziyaret edilerek incelendi.

Seyrantepe Hastanesi 600 Yatak Kapasiteli Olacak 

İkili ilk olarak tamamlandığında 600 yatak kapasitesi ile sağlık sektörünün yükünü hafifletecek olan İstanbul Seyrantepe Devlet Hastanesi inşaatını ziyaret etti. TOKİ Başkanı Turan incelemelerinin tamamlanmasının ardından inşaatın toplam kapalı alanının 176 bin 596 metrekare olduğuna dikkat çekerek hastane için 91 bin 140 metrekarelik arazi ayırdıklarını dile getirdi. Hastane 4 ana bloktan oluşurken bu 4 bloğu birbirine bağlayan 1 adette bağlantı bloğu bulunuyor. Seyrantepe Devlet Hastanesi tamamlandığında 600 yatak kapasitesi bulunacak ve 163 poliklinik, 44 acil servis, 80 yoğun bakım ünitesi ve 24 ameliyathane İstanbul’a kazandırılmış olacak.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi 400 Yatak Kapasiteli Olacak 

Sultanbeyli Devlet Hastanesi ise tamamlandığında 400 yatak kapasitesine sahip olacak. Hastanenin mümkün olan en yakın zamanda hizmete girmesi için olağanüstü bir çalışma gösterdiklerini belirten Turan iç çalışmaların bitime yakın olduğunu belirtti. Hastanenin dış cephe ve çevre düzenlemesi çalışmalarında da aynı hızla çalışmaların sürdüğünü belirten Turan 68 bin 848 metrekarelik kapalı alan ile hastanın İstanbul için olan önemine dikkat çekti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz