Sultanbeyli’nin 100 Yıllık Tapu Sürecinde Sona Gelindi

 

Hisseli parseller için tebligatları yapılan hak sahiplerinden ilk başvuru yapanların imarlı tapuları alındı. Sultanbeyli için büyük bir problem olan neredeyse 100 yıllık bu sorun nihayetinde çözümlendi.

Sultanbeyli’nin bir asırlık tapu süreci tamamlandı! Sultanbeyli Belediye Başkanı, Hüseyin Keskin’in yoğun bir şekilde üzerinde durduğu Sultanbeyli için büyük bir sorun haline gelen tapu süreçleri ile ilgili tebligatlar yapıldı ve ilk müracaat eden Necattin Kaz ile İsmail Kadıoğlu Belediye Başkanı’nın elinden tapularını aldılar.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Açıklamada Bulundu!

 

Sultanbeyli ile ilgili olarak birçok başarılı çalışmalar yapan Hüseyin Keskin çok uzun yıllardır çözme bir türlü kavuşturulamayan imar sorunu ile ilgili çalışmalarından netice alındığına dair açıklama yaparken sözlerine şu şekilde devam etti. “Rabbime şükürler olsun, ilçemizin en büyük sorununu çözdük. Ekipler ilçemizin tamamında kadastro çalışmalarını sürdürüyor. Kadastro çalışmalarının bittiği etaplarda tebligatları teslim ediyoruz. Ardından müracaatta bulunanlar hemen tapularını alıyor. Ödeme koşullarını tamamen 2B’ye göre planladık. Taksit imkânlarımız, indirimlerimiz mevcut.

Belediye Başkanı Teşekkür Etti

 

Sultanbeyli için bir asırlık sorun olan bu süreçte ilçe ile ilgili olarak destek veren başta Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Meclis Başkanı Binali Yıldırım’a Milletvekillerine ve Bakanlara teşekkür etti.

Başkan Keskin, tapu ile ilgili tebligat alanların Belediyeye gelerek müracaatlarda bulunması gerektiğini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Tapusunu alan İsmail Kadıoğlu’da açıklamada bulunarak ‘’ şükürler olsun her zaman korkuyla yaşadık nihayetinde malımızın tapusunu alabildik ‘’ diyerek ilgilenen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz