Sultangazi Kentsel Dönüşümde Büyük Başarılara İmza Atmaya Devam Ediyor 

İstanbul’da kentsel dönüşümün en hızlı ilerlediği bölgelerden biri olan Sultangazi büyük bir yeniliğe imza atarak deprem eğitim parkını hizmete açtı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliği ile açılan deprem parkında çocuklara özel simülasyonlar ile deprem anında yapılması gerekenler hakkında eğitim verilecek. Afete karşı çocukların özenle eğitileceği deprem parkının ismi ise “Şehit Özay Gezgin Deprem Eğitim Parkı” oldu.

18 Yılda İstanbul Çok Değişti

17 Ağustos 1999 depreminin ardından İstanbul’da büyük değişimler yaşandığına dikkat çeken Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay 2013 yılında çıkarılan 6306 sayılı yasanın ardından Sultangazi Belediyesi olarak 5 binden fazla konutu yenilediklerini belirterek bunların yerine 15 bin yeni konut yaptıklarını söyledi. Kentsel dönüşüm kira yardımı ve kentsel dönüşüm kredi desteği gibi teşviklerin vatandaşları kentsel dönüşüme cesaretlendirdiğini söyleyen Altunay kentsel dönüşüm projelerine tüm hızı ile devam ettiklerini dile getirdi.

Çocukları Depreme Karşı Bilinçlendirmeliyiz 

Çocukların depreme karşı gerekli eğitimleri almalarının çok önemli olduğunu belirten Altunay bu sayede gelecek nesillerin depreme daha hazır olacaklarını belirterek konunun önemini bir kere daha vurguladı. Açılan deprem parkında çocuklara deprem anında yapmaları gereken konular hakkında eğitim verilirken aynı zamanda çocukların öğrendikleri bilgileri aileleri ile de paylaşmaları sayesinde ailelerin de eğitim almış gibi bilinçlendikleri ve programın son derece etkili olduğu görülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz