Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan Suriye sınırında inşa edilen duvar ile ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulundu. Hem Suriye sınırından yapılan kontrolsüz geçişleri önlem

Suriye Sınırındaki Duvarda Sona Gelindi 
Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan Suriye sınırında inşa edilen duvar ile ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulundu. Hem Suriye sınırından yapılan kontrolsüz geçişleri önlemek hem de artan terör örgütü faaliyetlerinin önlenmesini sağlamak amacı ile inşa edilen duvarda sona gelindi. Türkiye ile Suriye sınırı arasında toplam 911 kilometrelik bir sınır bulunurken TOKİ bu sınırın 711 kilometrelik bölümüne duvar inşa etmeye başlamıştı. 
Çalışma Koşulları Son Derece Zor
TOKİ Başkanı Turan yapmış olduğu yazılı açıklamada duvar inşa edilen yerde hem arazi koşullarının son derece zor olduğunu hem de arazide mayın döşeli olduğunu hatırlatarak bu zor koşullara rağmen duvar inşaatında sona gelindiği müjdesini verdi. Duvar tamamlandığında Türkiye – Suriye sınırı arasında güvenlik arttırılmış olacak. 

Dünyanın En Büyük 3. Duvarı Olacak 
Toplamda 711 kilometrelik uzunluğa sahip olacak duvar sahip olduğu özelliklerle Çin Seddi ve Amerika ile Meksika arasında bulunan sınır duvarının ardından dünyanın en büyük üçüncü duvarı olacak. 711 kilometre uzunluğa sahip olan duvarın genişliği 2 metre olarak tasarlanırken yüksekliği ise 3 metre olarak tasarlandı. Toplamda 7 tonluk ağırlığa sahip olan blok duvarların üzerine güvenliği daha da arttırmak amacı ile jilet telde çekiliyor. Duvarın bir diğer önemli özelliği ise taşınır olarak tasarlanması. Bu sayede Suriye sınırındaki sorun çözüldüğünde başka bir yere taşınabilecek. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.