Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ gündeme bomba gibi düşen bir iddia ile basın toplantısı düzenledi. Özdağ Türkiye’de yaklaşık 3,5 milyon Suriye vatandaşının bulunduğuna d

Suriyelilere Arazi Dağıtılacağı İddiası Büyük Tepki Topladı 
Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ gündeme bomba gibi düşen bir iddia ile basın toplantısı düzenledi. Özdağ Türkiye’de yaklaşık 3,5 milyon Suriye vatandaşının bulunduğuna dikkat çekerek bu kişilerin Ak Parti için 2019 yılında yapılacak olan Başkanlık seçimi için garanti oy bloğu olarak görüldüğünü söyledi. 
Suriyelilere Toprak Verilecek Açıklaması Kızdırdı 
Özdağ yapmış olduğu açıklamada Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından Suriyelilerin ülkelerine kendileri dönmek istese dahi gönderilmeyeceğini ve bu kişilere tarım arazilerinin verileceğini söylemesini eleştirdi. Özdağ “Kimin toprağını kime veriyorsunuz? Dağıttığınız babanızın toprağı değil, bu ülkenin toprağı. 
Yaklaşık 3,5 milyon Suriyeliye tarım arazileri dağıtacaklarmış. Zaten Ak Parti tarafından yürütülen yanlış politikalar nedeni ile Suriyeli mültecilerin 30 milyar dolarlık mali yükünü Türk halı sırtlamak zorunda kaldı. Ortaya çıkan sorunların çözümü için Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönmelerinin teşviki zorunlu ancak Bakan kalkıp Türk milleti ile dalga geçer gibi biz onları göndermeyiz diyor” diyerek eleştirilerini dile getirdi. 

Suriyeliler En Kısa Zamanda Ülkelerine Dönmeli 
Ak Partiye oy veren seçmenlere de seslenen Ümit Özdağ kimsenin böyle bir davranışı onaylamayacağından emin olduğunu belirterek “Suriye vatandaşlarına sesleniyorum. Ak Partinin bu boş vaatlerine inanmasınlar. Onların ülkelerine dönmeleri gerekiyor ve Ak Parti bu söylediklerini yapsa dahi mutlaka bunu geri çevirmesini biliriz. Bu nedenle Suriyelilere ülkelerine dönmenin bir yolunu bulmalarını tavsiye ediyorum” dedi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.