Suriyelilere Konut Yapılacak Söylentisi

Hürriyet gazetesi Gizem Karakis, bir milletvekiline dayanan bir rapora göre; Suriyelilere kalıcı konutlar inşa etmeyi planladıklarını bildirdi.

Basına kapalı yapılan toplantıda açıklama yapan milletvekili, soğuk ayların gelmesi ile yeterli gelmeyen konteyner kentlerin suriyeliler için yaşam şartlarını çok zorlandığını belirterek şöyle devam etti: “Güvenli alanlar oluştuğunda çadır kentleri artık kurmayacağız. Hem kendi bölgemizde hem de sınırın diğer tarafında kalıcı konutlar kuracağız. Burada yaşayan Suriyeli vatandaşları da yeni oluşturacağımız kalıcı konutlara yerleştireceğiz. Artık evlerde yaşayacaklar”dedi.

Türkiyede 2018’de Kaç Adet Suriyeli Var

AFAD’ın 29 Ocak güncellemesine göre, Türkiye’deki 10 ildeki 21 ildeki çadırlarda ve konteyner kentlerde yaşayan sureiyeli sayısı 240 iken Türkiye  genelinde Suriyelerin sayısının 3.466.263 kişi olduğu belirtiliyor.

Bu rakam 2018 ocak ayının 29unda güncellenmiş olan rakamdır. Daha önce Türkiyenin çeştli bölgelerinde kne kadar suryeli var haberimizi paylamşmıştık. İl İl ne kadar suriyeli va öğrenmek isterseniz aşağıdaki linkle tıklayınız

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz