Binalar üzerinde yapılması beklenen herhangi bir tadilat işlemi için belediyelerden ruhsat alınması gerekmektedir. Tadilat ruhsatı için belediyeye bir dilekçe ile başvurulması şart. İşte tadilat ruhsatı ve dilekçe örneği…

Tadilat ruhsatı nasıl alınır?

Binalar üzerinde bir tadilat işlemi gerekiyorsa, işleme başlamadan önce ruhsat alınması veya izin alınması gerekiyor. Tadilat ruhsatı almak içinde bir dilekçe ile belediyelere başvurulması gerekmekte. Başvuru yaparken tadilat izni için tapu kayıt örneği ve tadilat projeleri gibi proje müellifi onayı ve bakanlıkça izin belgesi olan karot+demir deney sonuçları ile yapı denetime uygunluk raporu gerekmektedir. Bu belgelerden sonra tadilat dilekçesi ile ruhsat alınabilir.

Tadilat ruhsatı dilekçe örneği:

………….. Belediye Başkanlığı’na

………… ilçesi,………………………… Cad/Sok.,………………noda, ve tapunun ………………..pafta, ……………….ada, …………………….. parselinde kayıtlı taşınmaza …………………………………………. tadilat ruhsatı almak için gereğini arz ederim.

Adres : ………………………

İsim

İmza

Eki: -Tapu örneği

-(Vekil ise Vekaletname örneği)

-Başvuru sahibi şirket ise; vergi nosu,

firmanın açık ismi belirtilecektir.

Adres:……………………………

……………………………………..

……………………………………..

Telefon:…………………………

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz