tahliye-taahhütnamesi-ornegi-2019

Konut ve işyerleri gibi taşınmazı kiralayan kişiler, mal sahibi ile arasında tahliye taahhütnamesi düzenlenir. Kiracı, taşınmazı kiralarken tahliye taahhütnamesi düzenleyerek mal sahibine gayrimenkulü ne zaman boşaltılacağını bu beyan etmiş olacaktır. Taahhütname veren kiracı evi boşaltma tarihine uymuyor ise dava açılır veya icra takibi başlatabilir. Kiracıya, taahhütte belirtilen tarihten 30 gün önce ihtar çekilmesi gerekmektedir.

Tahliye Taahhütnamesinin Geçerliliği

 

Tahliye taahhütnamesinin geçerli olması hususunda bazı önemli durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi ilk kira yılı içinde yapılan sözleşme ile verilmemesi ve tahliye taahhütnamenin mutlaka yazılı bir şekilde hazırlanması gerekir. Diğer önemli koşul ise tahliye taahhütnamesini hazırlarken, özgür irade ile belirlenmiş bir tarih olarak hazırlanmış olmasıdır. Bu iki şartta uyulmadığı durumda tahliye taahhütnamesi geçersiz olarak kabul edilebilmektedir.

2019 Yılı İçin Kiracı Tahliye Taahhütnamesi;

 

TAAHHÜT EDEN(KİRACI)

ADI SOYADI (ÜNVANI) :

MAL SAHİBİ (KİRALAYAN)

ADI SOYADI                  :

TAHLİYE EDİLECEK

MECURUN ADRESİ       :

TAHLİYE TARİHİ             :

Halen kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak Türk Borçlar Kanunu gereğince boş ve sağlam olarak yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmeden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.

TAAHHÜT TARİHİ       :

TAAHHÜT EDEN     :

İMZASI

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz