İstanbul’da raylı sistemlerde en önemli kesim olan Taksim 4. Levent metro hattı, tam 8 yıl süren inşaat hayatından sonra 2000 yılında Taksim 4 Levent arası hizmet vermeye başladı. Sonradan ise ilave istasyonlar ile bu ağ daha fazla genişlemiş durumda. İşte tüm detaylar…

1999 yıllarında ilk seferle beraber Taksim ve Şişli arasında hizmet veren Taksim 4. Levent metro hattının ilavesi ise 2000 yılında tamamlanmıştı. Tam olarak 16.5 km hat uzunluğu bulunan Taksim 4. Levent metro hattı ile beraber İstanbul’da raylı ulaşımın 42 km’ye dek uzadığını belirtelim.

Tkasim 4. Levent metro hattının 602 milyon dolar bir yatırım ile faaliyete geçtiğini belirtelim. Bu hat ile günlük ortalama 200 bin yolcu taşınmakta.

Taksim  4.Levent metro hattı istasyonları hakkında

Şişhane, Taksim, Osmanbey, Şişli/Mecidiyeköy, Gayrettepe, Levent, 4.Levent, Sanayi Mahallesi, İTÜ Ayazağa, Atatürk Oto Sanayi, Darüşşafaka, Hacıosman

İstanbul ilinde raylı sistem denildiğinde en önemli ayak Taksim 4. Levent hattı oluyor. 8 yıl süren bu temelden sonra, 2000 yılında faaliyete başlayan Levent hattına ilave ek istasyonlarda yapılarak hizmet ağının daha fazla genişlemesi sağlandı. Tam olarak 16.5 km hat uzunluğuyla beraber 13 durağın yer aldığı Taksim hattında çalışma saatleri ise 06:15 ile 00:00 arası.

Taksim 4. Levent Metro hattı için, Seyrantepe istasyonu bağlantısı Sanayi mahallesi durağının, Metrobüs ile bağlantısı Şişli/Mecidiyeköy durağından sağlanıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz