Taksitlerini Ödemedikleri İçin TOKİ Konutları Boşaltıldı 

Dar gelirli kişilerin ev sahibi olmaları için yapılan TOKİ konutları dar gelirli vatandaşların konut taksitlerini ödemedikleri gerekçesi ile boşaltıldı. Olay Balıkesir TOKİ konutlarında meydana geldi. TOKİ Balıkesir dar gelirli konut projeleri için üretilen konutların H bloklarında bulunan 10 konut taksitlerinin ödenmemesi nedeni ile boşaltıldı.

Vatandaşlar İsyan Etti

Evlerinden haciz yolu ile zorla çıkarılan konut sahipleri duruma isyan ederken boşaltma işlemine refakat eden TOKİ avukatı ise kurumu savundu. Mağdur olan konut sahipleri dar gelirli oldukları için zaten bu konutlardan satın aldıklarını belirtirken, zor durumda oldukları için ödemelerini yapamadıklarını iddia etti. TOKİ avukatı ise yapmış olduğu açıklamada TOKİ’nin vatandaşların mağdur olmaması adına elinden gelen tüm fedakarlığı gösterdiğini iddia etti.

İcra Dosyaları 2014’ten Geliyor 

TOKİ avukatı söz konusu icra dosyalarının arasında 2014 yılından bu yana devam edenler olduğunu belirtirken kurumun asıl amacının vatandaşı mağdur etmeden alacaklarını tahsil etmek olduğunu dile getirdi. Söz konusu evlerin aylık ödemelerinin 150 lira ile 200 lira arasında değiştiğini belirten Avukat Mustafa Kurt yıllık ödemesi 3 bin ile 4 bin 500 lira arasında değişen konutların tamamen TOKİ imkanları ile inşa edildiğini ancak hak sahiplerinin tüm uyarılara rağmen ödemelerini yapmadıklarını dile getirerek yapılanın yasal bir işlem olduğunu vurguladı. Konut sahiplerinin önceden haberdar edildikleri öğretilirken yapılan tahliye diğer TOKİ sakinlerinin de büyük üzüntü yaşamasına neden oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz