Tam Yoğuşmalı / Yarım Yoğuşmalı Farkı Ne?

 

Özellikle kış aylarında vazgeçilmez ürünler haline gelen kombiler, özellikle satın alma aşamasında belirli noktalara dikkat etmeyi gerektiriyor. Bu noktalar dahilinde bulunan tam yoğuşmalı ve yarım yoğuşmalı teknoloji, özellikle yakıt tasarrufu açısından son derece önem teşkil ediyor. Peki, tam yoğuşmalı yarım yoğuşmalı farkı ne?

Yoğuşmalı Kombi ile Tasarruf Etmek

Öncelikle yoğuşma olarak adlandırılan sürecin tam olarak ne olduğunu bilmek gerekiyor. Basit olarak tanımlamak gerekirse yoğuşma, gaz halindeki bir maddenin sıvı hale dönüşmesidir. Doğalgazın yanması sırasında oluşan buhar, kombinin bacasından dışarıya atılır. Ancak kombi yoğuşmalı ise sahip olduğu teknoloji ile su buharının içerisindeki enerjiyi de kullanmayı başarır. Böylelikle ortaya büyük bir tasarruf imkanı doğar.

Tam yoğuşmalı kombi modellerinde kapasiteye göre devrin otomatik bir şekilde ayarlanması mümkün oluyor. Yarı yoğuşmalı kombi olarak adlandırılan ürünlerde ise tasarruf miktarı belirli oranda azalıyor. Ancak buradaki mantığın aynı olduğu söylenebilir. Özellikle büyük evlerin ısıtılmasında son derece fayda sağlayan yoğuşmalı kombiler, ortaya çıkan buharın enerji olarak kullanılmasına imkan tanıyor.

Tasarruf İçin Bu Tarz Kombiler Seçilmesi

 

Günümüz kombi teknolojisinin gelişmesiyle birlikte yoğuşmalı kombilere her yerde rastlamak mümkün hale gelmeye başladı. Özellikle yakıt tasarrufu elde etmek adına bu tip kombilerin tercih edilmesi gerektiği belirtiliyor. Ancak buradaki tasarrufun daha çok uzun vadede elde edileceği unutulmamalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz