Tapu Sözleşmeli Kaç Adet Personel Alacak 2017

/ 8 Kasım 2017 / 13 / yorumsuz
Tapu Sözleşmeli Kaç Adet Personel Alacak 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Haziran ayında çıkaracak olduğu ilan ile 1,500 sözleşmeli personel

Tapu’ya 1500 Personel Alımı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Haziran ayında çıkaracak olduğu ilan ile 1,500 sözleşmeli personel alımında bulunacak.
Bin 500 Personel İstihdamı 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı kuruluşu olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamalar ile personel ihtiyacının karşılanması, tapu ve kadastro hizmetlerinin aksamadan ve kanunların öngördüğü şekilde yürütülebilmesi adına toplamda bin 500 sözleşmeli personel alımında bulunacak.
Haziran Ayında İlana Çıkacak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, sözleşmeli personel alımı için Haziran ayı içerisinde ilana çıkacak. Belirlenen kadrolar için, Tapu Kadastro, Harita Kadastro ön lisans, Tapu ve Kadastro Yüksek Okulu lisans, Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinden mezun olan kişiler başvuru yapıp, alınabilecek.
1500 personel ihtiyacına yönelik personel talebi, 19 Ocak 2016 tarihinde yazılı bildiri ile Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına iletilmişti. Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının onay vermesi ile birlikte Genel Müdürlük toplam bin 500 personel alımı için karar aldı.
Alınacak olan personellerin 813’ü tekniker, 417’si büro personeli ve 200’ü de arşiv uzmanı olarak alınacak.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.