Tapu Alım Satım İşleminde Kaç Fotoğraf Gerekli

 

Gayrimenkul, arsa ve arazi satış işlemleri için tapuya başvurulması gerekmekte olup, bu taşınmaz mal varlıklarının satılması için ise tapu üzerinden bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tapuda gerçekleştirilen alım ve satım işlemleri sırasında tapunun bu devir işlemini gerçekleştirmesi amacı ile bazı evraklar ve bazı belgeler sizlerden istenmektedir. Bu evraklar arasında da hem alıcıdan hem de satıcıdan fotoğraf talep edilmekte olup, alım satım işlemi yapmak isteyen kişiler ise tapu alım satım işlemlerinde kaç fotoğraf gerekli konusun da araştırmalar yapmaktadır.

Tapu İçin Kaç Fotoğraf Gerekli?

 

Taşınmaz mal varlıklarının satış işlemleri herkesin bildiği üzere tapuda gerçekleşmektedir. Buna göre ise tapu bu alım satım işlemleri sırasında sizlerden belli başlı belgeler talep etmekte olup, bu belgeler arasında fotoğrafta bulunmaktadır. Randevu sistemi ile çalışmakta olan tapu, alım satım işlemini yapmak amacı ile randevu aldıktan sonra tüm evrakların eksiksiz şekilde o saat ve günde orada bulunmanız gerekmektedir. Eksik evrak olması durumunda yoğunluktan dolayı alım ve satım işleminiz başka güne sarkabilir. Bunun için tapu için gerekli belgeler konusunda araştırma yapılarak gidilmesi ve tüm evrakların eksiksiz olması gerekmektedir.

Buna göre ise tapu için kaç fotoğraf gerekli sorusunun yanıtını da alarak kesinlikle ona göre temin ederek gitmelisiniz. Buna göre ise tapu için son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 1 adet satıcıdan 2 adet ise alıcıdan fotoğraf talep edilmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz