Tapu Başvuru Sorgulama

Ülkemizde konut satış rakamları her geçen gün artmaya devam ederken yaşanan bu artış tapu dairelerinde büyük bir yoğunluğun ortaya çıkmasına neden oluyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü hem yaşanan yoğunluğu azaltmak hem de vatandaşların işlerini kolaylaştırmak adına interneti etkin bir şekilde kullanmaya devam ederken yeni hizmetler sunmayı da sürdürüyor. Sunulan hizmetlerden biride tapu başvuru sorgulama işlemi olarak öne çıkıyor. Peki, tapu başvuru sorgu işlemi nasıl yapılır?

Tapu Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapmış olduğunuz başvurunuzu sorgulamak için ilk olarak burayı tıklayarak kurumun kendi internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından açılan ekranda sizden istenen bilgileri tek tek girmeniz gerekir. Ekranda yer alan ilk satıra tapu sorgulaması yapılan il seçilir ardından tapu müdürlüğü seçilerek bir alt satıra geçilir. Üçüncü satıra başvuru yılı, dördüncü satıra başvuru numarası ve beşinci satıra da sorgulama yapacak olan kişinin kimlik numarası yazılır ve güvenlik kodu girilerek sorgula tuşuna basılır. Yapılan sorgulamanın ardından başvurunuzun durumu ve aşama durumları ekranda yer alır.

Tapudan Randevu Nasıl Alınır?

Tapu işlemleri için mutlaka gitmeden önce tapu randevusu alınmalıdır. Tapudan randevu alınması durumunda işlemleriniz çok daha kolay bir şekilde yapılırken aynı zamanda bekleme sürenizde minimuma inecektir. Bunun için internetten online tapu randevusu alabileceğiniz gibi aynı zamanda Alo Tapu Randevu Hattı numarası olan 181 numarasını da arayabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz