Gayrimenkul alım satım işlemlerini gerçekleştiren kişilerin mutlaka bu işlemleri resmileştirmek için tapu daireleri üzerinden işlem yapmaları gerekmektedir. Peki, tapu daireleri ha

Tapu Daireleri Cumartesi Günü Çalışır Mı?
Gayrimenkul alım satım işlemlerini gerçekleştiren kişilerin mutlaka bu işlemleri resmileştirmek için tapu daireleri üzerinden işlem yapmaları gerekmektedir. Peki, tapu daireleri hangi günler açık, cumartesi günü çalışır mı?
Tapu Daireleri Ne Zaman Tatil?
Tapu daireleri resmi kurumlar olup resmi tatil günleri dışında kalan her gün açık olup hizmet vermektedir. Resmi tatil günleri yanı sıra Cumartesi ve Pazar günleri de kapalı olan Tapu Daireleri kış saati uygulamasının devrede olduğu dönemlerde sabah 08:00 itibari ile çalışmaya başlarken 17:00 saatine kadar hizmet vermeyi sürdürmektedir. Yaz saati uygulaması döneminde ise tapu daireleri çalışmaya saat 09:000 itibari ile başlamakta olup akşam 18:00 itibari ile çalışmalar sona ermektedir. Tapu dairelerinde çalışanlar için ise öğlen 1 saatlik yemek molası arası uygulanmaktadır. 
Tapu Dairesi Kaçta Açılır?
Tapu daireleri kış döneminin geçerli olduğu dönemlerde çalışmaya saat 08:00 itibari ile başlarken kış döneminin geçerli olduğu dönemde ise 09:00 itibari ile işlemleri kabul etmeye başlamaktadır. Yeni uygulamaya konulan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden tüm işlemlerinizi internet üzerinden yapabilir, sadece imza atmak için gideceğiniz saat için online tapu randevusu alabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi tapu dairesinde hiç beklemeden yapabilir, daha kısa sürede tapu alış ve satış işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yine internet sitesi üzerinden gideceğiniz tapu dairesinin iletişim bilgileri üzerinden arayarak çalışma saatlerini teyit edebilirsiniz. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.