Hazineye aktarılan kaynaklarda 2016 yılında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 10 milyar ile büyük bir rekora imza attı. 01 Ocak 2016 ve 31 Aralık 2016 tarihi arasında Tapu ve Kadast

Devletin Tapu Harcından Elde Ettiği Gelir 10 Milyar Sınırını Aştı
Hazineye aktarılan kaynaklarda 2016 yılında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 10 milyar ile büyük bir rekora imza attı. 01 Ocak 2016 ve 31 Aralık 2016 tarihi arasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından Hazine kasasına aktarılan tutarın 10 milyar sınırını aşarak 10 milyar 62 milyon liraya ulaştığı açıklandı. 
Alım Satım İşlemleri Geliri Arttırdı
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 2016 yılı içinde Hazine kasasına aktarılan tutarlar üzerinde yorumlarda bulundu. Bakan Özhaseki 2016 senesinde uygulamaya geçirilen yeni yasalar ve uygulamalarda yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından Hazineye aktarılan tapu harcı tutarında son derece olumlu bir artış yaşandığını vurguladı. Aktarılan harç gelirleri içerisinde en büyük kalemi alım satı işlemlerinden alınan harçlar oldu. Alım – Satım işlemlerinden elde edilen harç geliri 9 milyar 601 milyon lira oldu. 
Online İşlemler Büyük Memnuniyet Yarattı
Soruları yanıtlayan Bakan Özhaseki yapmış olduğu açıklamalarda bu yaşanan artışta Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından artık pek çok işlemin online olarak internetten yapılmasının da büyük bir payı olduğunu belirtti. Vatandaşların işlerini daha kolay hale getirmek için yeni uygulamaları devreye sokmaya hazırlandıklarını vurgulayan Özhaseki ana amaçlarının harç gelirlerini attırmak ve bunu yaparken de vatandaşların hizmet memnuniyeti oranlarını mümkün olan en yüksek seviyede tutmak olduğunu açıkladı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.