Tapu Harcı Nasıl Düzeltilir, Tapu Harcı Düzeltme Dilekçesi Örneği

Bilindiği üzere Maliye Bakanlığı tarafından pek çok kişiye daha az tapu harcı ödemek için düşük bedel gösterdikleri suçu gereğince vergi cezası kesmişti. İşte bu vergi cezası ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişilerin Maliye Bakanlığı tarafından durum fark edilmeden tapu dairesine giderek tapu harcı düzeltme dilekçesi vermesi gerekiyor.

Tapu harcının daha düşük ödenmesi için pek çok kişi tapu devir işleminde satış bedelini gerçek değerinin altında gösteriyor. Durumu fark eden Maliye Bakanlığı da özellikle konut kredisi kullanarak ev alan kişileri yakın takip altına almış ve kullandığı konut kredisi tutarı yüksek olmasına rağmen tapudaki satış bedeli düşük olan konutların peşine düşmüş ve sahiplerine vergi cezası kesmişti.

Üstelik vergi cezası hem konutu alana hem de konutu satana kesiliyor. Bu nedenle iki tarafında vergide gerçek konut satış bedelini beyan ederek bu tip bir suç işlememeleri gerekiyor. Aşağıda yer alan dilekçe örneği el tapu harcı düzeltmek için başvuruda bulunmanız yeterli oluyor.

…………… VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Dairenizin …………… Vergi kimlik numaralı mükellefiyim. …………Vergilendirme dönemine ilişkin ………… Vergisi beyannamemi, kanuni süresi içinde verememiş/eksik vermiş bulunmaktayım.

Ekte sunulan beyannamenin , 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun 371’inci maddesi hükümlerine göre kabulünü ve gerekli işlemin yapılmasını arz ederim.

ADRES:

…/…./….
Mükellef
(Vekili veya Temsilcisi)
Ad, Soyadı ve İmza

EKLER:
1-….. Vergilendirme Dönemine Ait… Vergisi Beyannamesi

 

https://www.emlakdanismanlari.com/2017-2018-tapu-harci-masraflari-5142.html

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz