Tapu harcı ve KDV İndirimi İle İlgili Haber Geldi!

Geçtiğimiz günlerde devreye girerek, vatandaşlara indirim olarak geri dönüş yapan tapu harcı ve KDV indirimi 31 Ekim 2018 tarihi ile sona ermesi beklenirken, yapılan açıklama hemen hemen son günde değişikliğe neden olarak, tapu harcı ve KDV indiriminin uzatılması yönünde açıklama geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Vergi Denetim Kurulu Strateji Değerlendirme toplantısın da konuşma yaparak, tapu harcı ve KDV indiriminin resmen uzatılması yönünde karar verildiğini buna göre ise yılsonuna kadar uzayacağı hakkında açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı kararı ise dün yayınlanmış olan Resmi Gazete üzerinde yer verilmiş olup, Mayıs ayında başlayan bu indirim yılsonuna kadar devam edecektir. Yapılan uzatılma ise yılsonuna kadar devam ederken, sadece ev ve işyeri işlemleri için geçerli olacağı arsa ve arazi tapuları üzerinde geçerli olmayacağı da belirlendi.

Tapu Harcı ve KDV İndirimi Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı!

 

Gelen açıklamaya göre 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli olacak olan KDV ve tapu harcı indirimi yine aynı bedel üzerinden devam edecek olup, binde 20 alınan bedel binde 15 şeklinde olacak. Yukarıda da belirttiğimiz üzere arsa ve araziler üzerinde bu indirim söz konusu olmayacak olup, tapu harcı indirimi sadece ev satımı ve alımı üzerinde olurken, iş yerleri üzerinde de geçerli olacaktır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz