Doğal Afet Sigortaları Kurumu ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında olası depremlerden sonra anında müdahaleyi kolaylaştırmak adına “Afet Sonrası Hasarlı Alanlarda Havadan G

DASK VE TKGM Arasında Yeni Protokol İmzalandı 
Doğal Afet Sigortaları Kurumu ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında olası depremlerden sonra anında müdahaleyi kolaylaştırmak adına “Afet Sonrası Hasarlı Alanlarda Havadan Görüntü Alımı ve Veri Üretimine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı. Daha öncede karşılıklı pek çok protokole imza atmayı başaran iki kurum imzaladıkları bu yeni protokol ile olası afetlere karşı şimdiden önlem almayı amaçlıyor. 
İmza töreni Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çatısı altında gerçekleştirilen basın toplantısı ile yapılırken konu ile ilgili olarak açıklama Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal tarafından yapıldı. Kanal yapmış olduğu açıklamada geçmiş dönemde yapılan protokol ile zorunlu deprem sigortası yaptırmayan kişilerin tapuda konut satışı işlemlerini onaylamadıklarını hatırlatarak atılan imzanın sadece Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun değil tüm resmi kurumların işine yarayacağını dile getirdi. 
Olası Afetlere Karşı Güvenli Önlem Alacak
Kanal “Olası afetlerde 24 saat içinde elde ettiğimiz dijital görüntüleri Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun talep etmesi durumunda başka hiçbir resmi yazışma ve onaya gerek kalmadan hemen sistemden aktarılmasını sağlayacağız. Bu da sunulan hizmetleri hızlandırarak en çok hasarın oluştuğu bölgeyi tespit ederek yardımın hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacak” dedi. DASK adına imza atan Yönetim Kurulu Başkanı Murat KAYACI ise aldıkları verileri Afet Risk Yönetim Projesi için önemli olduğunu belirterek bu sayede analizlerin çok daha verimli bir şekilde yapabileceklerini dile getirdi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.