Tapu İşlemleri İçin Nasıl Fotoğraf Kullanılacak

 

Tapu işlemleri Tapu Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup, gerek alım gerekse satım için bazı evrakların bulunması gerekmektedir. Gerekli olan belgeler arasında yer alan fotoğraf ise son zamanların biyometrik fotoğraf konusuna takılmış olup, tapu işlemleri için nasıl fotoğraf kullanılacak konusu da merak edilen konular arasında yerini almıştır. Sizlere bu konu hakkında bilgilerimizi paylaşacak olup, bunun dışında tapu işlemleri ile ilgili de bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Tapu işlemlerinde alım ve satımların yapılması için artık randevu alınması gerekmekte olup, randevu için ise devletin belirlediği web sitesi olan takbis.gov.tr sitesinden ya da 7/24 hizmet vermekte olan ALO 181 numarasından randevu alınarak gidilmelidir.

 

Tapu İşlemlerinde Kullanılacak Fotoğraf Nasıl Olmalı?

 

Tapu alım ve satım işlemlerinde kullanılacak olan fotoğraf, satıcı için 1 alıcı için ise 2 adet olması gerekmektedir. Tapu Sicil Müdürlükleri tarafından belirlenmiş olan tapu işlemleri için nasıl fotoğraf kullanılır konusunda şartlar ise şu şekilde belirlenmiştir.

Hem alıcının hem de satıcının kullanılacağı fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmekte olup, fotoğraf renkli ve vesikalık olmalıdır. Ölçüleri ise 6×4 şeklinde olması gerekmekte olup, kişileri açıkça teşhis edebilecek şekilde olunması gerekmektedir. Vekaletname sahibi olan kişilerin asıl sahiplerinin fotoğrafı istenmese de vekalet alan kişinin fotoğrafı istenmektedir. Son çıkan bildirime göre biyometrik fotoğraf tapuda kullanılabilecek olup, bu şekilde de tapuya başvuru yapabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz