Tapu İşlemleri İçin Vekaletname

 

Bir kimsenin başka kişi hakkında hukuksal olarak işlemleri sağlaması için vekaletname sahibi olması gerekmektedir. Tapu işlemleri için vekaletname ise aslında burada devreye girmekte olup, tapuda gerekli olan işlemleri sağlamak için vekaletname ihtiyacı bulunmaktadır. Vekaletname veren kişiye göre alım, satım gibi işlemlerin yapılmasını da sağlamakta olup, sizin vereceğiniz yetkiye göre düzenlenebilir. Tapu işlemleri için vekaletname süresiz olup, dilediğiniz zaman iptali mümkündür. Bunun dışında ise vekaletname verebilmek için bazı evrakların da olması gerekmekte olup, tapu işlemleri için vekâletname gerekli evraklar bulunmaktadır. Bu gibi bilgiler hakkında sizlere bilgileri vereceğiz.

Tapu Vekaletnamesi İçin Gerekli Evraklar

 

Tapu vekaletnamesi için gerekli evraklarhakkında sizlere bildirmeden önce tapu vekaletnamesi noter tarafından yapılmakta olup, öncelikle vekalet vereceğiniz kişi ile birlikte tapuya gidilmesi gerekmektedir. Tapuya giderken ise son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet fotoğraf gerekmektedir. Vekalet veren kişi de alan kişide kimlikleri yanında olması gerekmekte olup, eğer ki adres görünmüyor ise ikametgah da gerekli olabilir.

Tapu Vekaletnamesi İptali Nasıl Yapılır?

 

Tapu vekaletnamesi iptal etmek ise aslında oldukça kolay olup, notere giderek düzenleme yaptırmak istediğinizi söyleyerek iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirmeniz durumunda tapu vekaleti verdiğiniz kimse sizin verdiğiniz vekaletname ile hiçbir noterde işlem yapamaz. Dilediğiniz zaman bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için düzenleme ücreti yatırmanız gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz