Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün ‘Ölçülemeyen şey yönetilemez‘ sloganıyla başlatmış olduğu e-tapu anket uygulaması ile artık vatandaşların memnuniyeti ölçülecek. Artık söz vatandaşta bitiyor. Vatandaş memnunsa yola devam, değilse bir sorun var demektir! Ya yenilik olacak yada bu yol devam edecek…

Ülke genelinde bütün tapu işlemleri, kamuda yeni olan “iş zekası platformu” ile anlık olarak izlenebiliyor, günlük veya yıllık bazında il yada ilçe olarak her bilgiye hemen ulaşmak mümkün. Saniyede 1, yılda 8 milyonun üzerinde tapu işlemi gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesi altında olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde, bilişim kapsamında vatandaşlar için çok daha net ve hızlı hizmet vermek adına tam 2 ay önce “E-Tapu anket” uygulaması yayınlandı.

“Ölçülemeyen şey yönetilemez” ilkesinden yola çıkan kurumda, uygulamayla beraber bilgilerden elde edilen sonuçlar üzerinden hizmet kalitesi daha iyi bir şekilde gelişecek.

“Memnuniyet” anketi beğeniyi kazandı!

Daha iyi bir yönetimin sağlanması adına vatandaşların memnuniyetlerine artık daha fazla dikkat edilecek. Vatandaşlar söz konusu olan bu uygulamayla e-Devlet üzerinden “memnuniyet” anketine katılım sağlayabilir. Bu bakımdan e-Devlet üzerinden bütün tapu müdürlüklerinde vatandaşa sunulan tüm hizmetler, “e-Tapu anket” uygulamasıyla beraber takip edilecek.

Vatandaşlar hizmeti değerlendirerek puanlayacak!

Uygulamaya katılmak şu şekilde oluyor; herhangi bir tapu işleminden hemen sonra vatandaşlara e-Devlet üzerinden SMS ile ulaşılacak. Vatandaş işlemi tamamladıktan sonra ankete katılacak ve 4 soruda kendisine verilmiş olan hizmetin kalitesini değerlendirecek. Değerlendirme yaparken personelin hizmet kalitesi, “e-Tapu anket” uygulamasıyla puanlanacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz