Tapu işleminiz olduğu zaman noterden verilen vekaletname ile veya şahsen gerçekleştirebilirsiniz. Yetkili kılacağınız vekillerinizle de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken konular var. Aldığınız ya da sattığınız evin tapu devir işlemi için şahsen ya da noterden alınan vekaletname ile yetkili kişiyi siz belirleyebilirsiniz. Fakat tapu işlemleri için dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır.

Tapu müdürlüğünde yer alan işlemleri hızlandırma gibi durumlara inanmamalısınız. Tapu işlemleri için gerekli olan evraklar ise, satıcıya ait 1 adet ve alıcıya ait 2 adet vesikalık fotoğraf, konutun zorunlu deprem sigorta kaydı, tapu belgesi, nüfus cüzdanları ya da yetkilendiren vekil için vekaletnamenin aslı. Evraklar hazırlandıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz