Tapu Kadastro Öğle Arası Saatleri Kaçta?

Bilindiği üzere ülkemizde taşınmaz malların el değiştirmesi için yapılacak olan işlemleri yapmakla yetkili olan kurum Tapu ve Kadastro dairesidir. Resmi kurumlar arasında yer alan tapu daireleri bu nedenle resmi kurumların çalışma saatleri arasında hizmet vermektedir. Kış saati ve yaz saati olmak üzere iki farklı dönem için belirlenen çalışma saatleri arasında yine çalışanlar için öğle arası molası verilmektedir. Peki, tapu kadastro öğle arası saatleri kaçta?

Tapu Öğle Tatili Saat Kaçta?

Kış mevsimi döneminde tapu daireleri mesaiye sabah saat 08:00 itibari ile başlarken çalışmalar öğle arası tatili olan saat 12:00’ye kadar devam ediyor. Çalışan personelin dinlenmesi ve yemek yemesi için verilen ara 1 saat devam ediyor ve çalışanlar saat 13:00 itibari ile yeniden çalışmalara başlıyor. Öğle arasında yer alan bu 1 saatlik dilim içerisinde kesinlikle işlem yapılmıyor ve mesaiye ara veriliyor. Saatin 13:00 olması ile başlayan mesai ise kış döneminde saat 17:00 itibari ile sona eriyor. Kış döneminde havanın daha erken kararması nedeni ile devlet memurları daha erken iş başı yapıyor ve daha erken saatte de mesailerini sonlandırıyor.

Tapu Dairesi Yaz Dönemi Çalışma Saatleri

Yaz dönemi çalışma saatleri ise sabah 09:00 akşam 18:00 şeklinde uygulanıyor. Öğle arası saati ise değişmiyor ve yeni saat 12:00 – 13:00 arasında tapu dairelerinde işlem yapılmıyor. Resmi kurum olduğu için tapu daireleri Cumartesi günü ve bayramlar gibi resmi tatil günlerinde de kapalı kalıyor.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz