Tapu Randevu İptal Etme İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

Tapu arsa, ev gibi taşınılmaz mal varlıklarının alım ve satımı için gidilen kurumlardan olup, tapuda yapılacak olan işlemler tapudan randevu alarak yapılmakta olup, randevu alınması durumunda verilen gün ve saatinde bulunduğunuz ilin tapu müdürlüğünde bulunmanız gerekmektedir. Peki, tapudan randevu alındığında vazgeçilmesi durumunda tapu randevu iptal etme işlemleri nasıl yapılır konusuna gelinmekte olup, bu işlemlerin nasıl yapıldığına dair sizlere bilgileri vereceğiz.

Tapu Randevu İptal Etme İşlemleri

 

Tapu dairlerinde yapılacak herhangi alım ve satım işlemlerini yapmak için randevu almanız gerekmektedir. Randevu alınmadan herhangi bir işlem yapılması ise özellikle kalabalık illerde pek mümkün bir durum olmuyor. Tapudan randevu almak için internet üzerinden alırken, aynı zaman da ALO 181 hattından da randevu alınmaktadır. Alım ve satım işlemleri sırasında hem alıcının hem de satıcının verilen saatte ve günde orada bulunması gerekmektedir. Eğer ki işlemlerinde ve kararlarında değişiklik var ise tapu randevu iptal edilmesi gerekmektedir. Peki, tapu randevu iptal işlemleri nasıl yapılır?

Tapu Randevu İptali

 

Randevu iptal edilmesi için internet üzerinden yapılabildiği gibi, aynı zaman da ALO 181 üzerinden de iptal işlemleri yapılabilmektedir. Randevu iptal işlemleri için randevu günü ve saatinden 15 dakika önce minimum iptal edilmesi gerekmektedir. Eğer ki randevu iptal etme durumu söz konusu değil ise üst üste 3 kez yapılması durumun da 1 yıl içinde aynı TC üzerinden randevu verilmemektedir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz