Tapu Randevusu İnternet Üzerinden Alınır mı?

Tapu müdürlüklerindeki taşınmaz mal mülkiyet tapusunun devir işlemlerini gerçekleştirmek için öncesinde randevu almanız gerekiyor.
Tapu dairesindeki mal mülkiyet tapusunun devir işlemleri için randevu almanız gerekiyor. Randevuyu alabilmek için iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki; Alo 181 Tapu ve Kadastro hattını aramak, ikincisi ise; tapu müdürlüğünün resmi internet sayfasından online başvuru yolu ile randevu almak.

Tapu Randevusu İnternet Üzerinden Nasıl Alınır?

Tapu dairesinde gerçekleştireceğiniz işlemler için randevu almak istiyorsanız https://randevu.tkgm.gov.tr/ adresine giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapmanızın ardından gerekli işlemleri de sırasıyla yerine getirmelisiniz. Ve böylece belirli bir gün ve saat aralığı için randevu alabiliyorsunuz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Randevu Sistemi’ne giriş yaptığınızda, randevunuzu almadan önce, kabul ettiğiniz takdirde randevu alabileceğiniz bir kullanıcı sözleşmesiyle karşılaşıyorsunuz. Sözleşmenin maddeleri şu şekilde;

1- Bu sayfadan itibaren adım adım yapacağınız işlemlerle randevu sistemimizi kullanarak belirli bir gün ve saat aralığında başvuru yapmak için randevu alabilirsiniz.
2- Almış olduğunuz randevuları sorgulayabilir, güncelleyebilir ya da iptal edebilirsiniz.
3- Randevular seçilecek uygun tarihte ve saat aralığında, kimlik numarası ve müdürlük kontenjanına göre alınabilir.
4- Randevu, malik veya yetkili temsilcisi tarafından alınarak sadece bu kişilere ait Kimlik Numarası için kullanılabilecektir.
5- Yetki alanı dışı işlemler kapsamında randevu, taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden farklı bir müdürlükte alınabilir.
6- 1 yıl içinde aynı Kimlik Numarası için alınan randevu 5 kere gerçekleşmez ise 1 yıl içinde yeni bir randevu verilememektedir.
7- Gerçek veya tüzel kişiler aynı gün için tek bir randevu alabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz