Tapu Randevusu Nasıl Alınır?

Her geçen gün taşınmaz satış oranları yükselmeye devam ederken yaşanan bu artış Tapu Dairelerinde yoğunluğun da artmasına neden oluyor. Bekleme sürelerinin oldukça uzaması ile beraber Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yaşanan bu yoğunluğu azaltmak için randevu sistemine geçiş yaptı. Peki, tapu randevusu nasıl alınır?

Tapu Randevusunu Kim Alır?

Tapudan randevu almak konusunda en çok merak edilen soruların başında “tapu randevusunu alıcı alabilir mi?” sorusu yer almaktadır. Evet, tapu randevusunu hem satıcı hem de alıcı taraf alabilmektedir. Yani hangi tarafın alacağına dair bir sınırlama ya da belirleme yoktur. Bu noktada randevu alan kişinin dikkat etmesi gereken nokta kesinlikle gideceği bir tarih ve saat için randevu almasıdır. Çünkü aynı takvim yılı içerisinde aldığı randevuya 5 kere gitmeyen bir kişinin yeniden randevu almasına izin verilmemektedir.

Tapu Dairesinden Nasıl Randevu Alınır?

Tapu dairesinden randevu almak için 2 seçeneğiniz bulunur. Bunlardan ilki Tapu Telefon Randevu hattı olan 181 numarasını arayarak randevu almaktır. Ancak çağrı merkezi oldukça yoğun çalıştığı için bu yöntem yerine internetten online tapu randevusu alınması önerilmektedir. Tapu online randevu işlemleriniz için https://randevu.tkgm.gov.tr/ adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Açılan ekrandan yeni tapu randevusu alabileceğiniz gibi aynı zamanda almış olduğunuz eski randevunuz için sorgulama yapmanıza da olanak sağlanmaktadır. Yeni randevu al linkine tıklayarak online tapu randevusu alabilir ya da randevu sorgula / iptal et butonuna basarak tapu randevu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz