Tapu Sorgulama Şifresiz

Bir taşınmazın kime ait olduğunu gösteren resmi belgeye tapu adı verilmektedir. Ülkemizde bulunan taşınmazların tapu işlemlerini Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup tapular ile ilgili olan sorgulama işlemleri de yine bu kurum üzerinden yapılmaktadır. Bir taşınmazın kime ait olduğunu öğrenmek için yapılması gereken işlem ise tapu sorgulama işlemidir. Peki, tapu sorgulama şifresiz nasıl yapılır?

Şifresiz Tapu Sorgulama Yapılabilir Mi?

Hayır, ne yazık ki elektronik ortamda internetten tapu bilgileri sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin mutlaka şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir. Bunun amacı kişinin bilgilerini gizli tutmayı sağlamaktır. Yine bir başkasına ait tapu bilgilerini sorgulama işleminin yapılmasını engellemektir. En kolay şekilde tapu bilgilerini sorgulamak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey e-devlet üzerinden tapu bilgileri sorgulama ekranını kullanmaktır. Buna ek olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü üzerinden T.C kimlik no ile tapu sorgulama işleminizi gerekli üyelik işlemlerini yaparak gerçekleştirme imkânınız da bulunmaktadır.

Şifre Olmadan Tapu Bilgilerini Nasıl Öğrenebilirim?

Bilgilerini öğrenmek istediğiniz tapu size aitse kimlik belgeniz ile size en yakın tapu dairesini ziyaret ederek tapu sorgulama talebinde bulunmanız mümkündür. Tapu size ait değilse yani başkasına ait tapu sorgulama işlemi yapmak istiyor ya da kendi taşınmanız içinde tapu dairesine gitmek istemiyorsanız bu durumda en yakınınızda bulunan bir avukata başvuruda bulunarak avukatın tapu yetkilerini inceleme yetkisi bulunduğu için bu bilgiyi almanız mümkündür.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz