Ülkemizde gayrimenkul sahibi olmak isteyenlerin yurt dışından Türk vatandaşlar ile yabancı uyruklu kişiler, bundan böyle ülkemize uğramadan tapu ve kadastro işlerini 5 ülkede açılması beklenen temsilcikler aracılığı ile yapabilecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü olan Mehmet Zeki Adlı, yurt dışında temsilcilik kurma yetkisi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Adlı, Fransa, Belçika ve Arap ülkelerinde tam 5 farklı ülkede temsilcilik açıyoruz dedi. Şimdilik 5 ülkenin netlik kazandığını belirtelim. Kalan ülkelerde ne gibi çalışmalar yapılacak diye sormayın çünkü çalışmalar tam gaz devam ediyor.

Yurt dışında temsilcilik ile alakalı Berlin‘de pilot uygulaması yaptıklarını söyleyen Adlı, ortalama 3 aydır Berlin’de bir ofisde yer aldıklarını ve elçilik bünyesinde hizmet verildiğini dile getirdi. Diğer ülkelerinde bu konuyu fark edip talep etmeleri üzerine, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile diğer ülkeler de de temsilcilik açmak için çalışmaların başladığı ifade edildi.

Fransa, Belçika ve Arap ülkelerin yer aldığı 5 ülke şuan için kesin. Kalan diğer ülkeler ile çalışmaların henüz dahi devam ettiği ve ilerleyen zamanlarda birçok ülkede temsilciliklerin olacağı belirtildi.

Temsilciliklerin açılma tarihi konusunda ise, kadrolara bağlı olduğu bildirildi. Gerekli koşulların sağlanmasından sonra yılbaşına dek bu temsilcilerin açılması bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz