Yönetmenlik için yeni değişiklikle beraber, tapu işlemlerinde artık fotoğraf yapıştırılma şartının kaldırıldığı açıklandı. İşte detaylar…

Tapuda işlemlerde fotoğraf şartı artık yok!

Tapu Sicil Müdürlüklerince Düzenlenen Resmi Senetlere İlişkin Usul ve Esaslar için yeni yönetmenlik değişikliği Resmi Gazete’de duyuruldu.

Bu bakımdan, bürokrasi ve kırtasiyecilik azalması adına, tapu işlemlerinde fotoğraf yapıştırılma şartı kalktı. Bundan böyle kişiler tapuda işlem yaptıklarında fotoğraf vermeleri gerekmiyor.

Yeni yapılan düzenleme ile beraber, eski yönetmenlikte, fotoğrafları ibaresi ile, fotoğraf yapıştırma ibaresi artık yok. Ek olarak 2 madde daha yürürlükten kaldırıldı. Bunlar ise şu şekilde;

“Resmi senede ‘okudum’ ibaresinin yazdırılmasından sonra, aynı mürekkepli kalemle taraflar imza yerlerini imzalarlar. Taraflar arasında imzalama işi aynı anda yapılır. Tarafların imzası alındıktan sonra resmi senedi, müdür ve/veya görevlendirilen memur ve düzenleyen görevli de imza eder. Ayrıca müdür ve/veya görevlendirilen memur, daire mührü ile kendi imza yerini mühürler.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz