Tapu kayıtlarında gayrimenkul sahiplerine ait olan isim değişiklikleri Sulh Hukuk mahkemelerine dava açılarak yapılır. Sulh Hukuk mahkemelerine dava açılarak bu işlem yapılabiliyor. Tapuda isim tahsisi için mahkemeye ait bir dilekçe ile başvuruda bulunulması gerekiliyor. Bu yazımızda da tapuda isim tahsisi dilekçe örneğini sizlerle paylaşacağız. Tapu kayıtlarında isim değişikliğinin Sulh Hukuk mahkemesinde olduğunu tekrar belirtelim. Tapuda isim tashihi konusunda olan dilekçe örneğini aşağıda yer alan kısımdan inceleyebilirsiniz. Tapu isim tahsisini hakkında olan dilekçeyi inceledikten sonra merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tapuda isim tashihi dava dilekçesi örneği..

……… NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE

DAVACI:

Ad Soyad

Adres

TC kimlik no

DAVALI : ………. TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ

DAVA : TAPUDA İSİM VE SOY İSİM  TASHİHİ

AÇIKLAMA : ………. ili …………. ilçesi ………………….mahallesi  ………….. ada ………………. Parselde  kayıtlı taşınmazda …………….. olan ismim …………….. olarak yazılmıştır.

DELİLLER : Nüfus kaydı şahit beyanı ve diğer resmi kayıt ve sair belgeler.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayı ve yine yukarıda pafta ve parsel numaralarını belirttiğimiz tapu kaydında …….. ismimim …… olarak değiştirilmesini  saygılarımla arz ederim.  …./…./2013

Davacı

İmza

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz